O nás

Jsme nezisková organizace, jež si klade za cíl pomoci handicapovaným lidem s jejich profesním uplatněním. Zároveň věříme, že i s handicapem je možné poskytovat kvalitní služby.

Z vlastní zkušenosti jsme přesvědčeni, že lidé se zrakovým handicapem jsou často obohaceni darem vnímat věci neviditelné a cit v jejich rukou bývá výjimečný. Rádi našim zákazníkům nabídneme tento zážitek a pomůžeme jim od napětí a bolesti zad či jiných partií těla.

Na základě naší nabídky si můžete zvolit masérskou techniku podle vašich preferencí. Pokud byste chtěli druhy masáží kombinovat či se specificky věnovat jen problematické partii zad, naši maséři Vám rádi vyhoví. Můžete se také zcela oddat jejich intuici a zkušenosti a nechat se překvapit. Našim cílem je, aby byla masáž nastavena přesně podle Vašeho přání a Vy jste se cítili naprosto spokojení.

Po příjemné návštěvě v Novidě odcházíte domů odpočatí, uvolnění, bez bolestí a s pozitivní náladou.

Masáže u nás provádějí kvalifikovaní nevidomí a slabozrací maséři s příslušnou certifikací a zkušenostmi. Nejčastěji absolvovali středoškolský studijní obor rekondiční a sportovní masér, nebo masérský půlroční intenzivní akreditovaný rekvalifikační kurz pro slabozraké a nevidomé maséry.
Historie

Na začátku byla jednoduchá myšlenka na zaměstnávání zrakově handicapovaných masérů, kteří mají pro svou práci výjimečné předpoklady a zároveň jsou pro ně masáže skvělou možností uplatnění, které by jinde hledali obtížně.

Následovaly měsíce papírování, hledání prostor, výběru těch správných lidí, nákupu zařízení masérny a taky třešnička na dortu v podobě hledání názvu pro nově vznikající společnost. Tím vším si Jana Mašínová a Tomáš Podhrázký prošli, než na lehátko v Novidě v lednu 2013 ulehl první zákazník. Od té doby se podařilo rozšířit služby Novidy tak, že svými masážemi děláme radost v masážních studiích v Praze - Kunraticích, v Praze - Řepích a u mnoha pravidelných i nepravidelných firemních klientů.

Dlouhodobě se hlásíme k principům sociálního podnikání s tím, že minimálně 51 % případného zisku reinvestujeme do rozvoje sociálního podniku a naplňování jeho společensky prospěšných cílů. Přirozenou součástí našeho fungování je využívání místních materiálních i lidských zdrojů a spolupráce s místními aktéry.