Článek o NOVIDĚ v Kunratickém zpravodaji [01.02.2013]

Nevidomí maséři v Kunratické tvrzi

V polovině ledna začali v Kunratické tvrzi své služby nabízet nevidomí maséři, kteří fungují pod hlavičkou obecně prospěšné společnosti NOVIDA. Za společností nestojí jen myšlenka provozovat masážní studio, ale také snaha prospět nevidomým a slabozrakým lidem, kteří to mají se společenským a pracovním uplatněním těžší než ostatní skupiny obyvatel.

„S myšlenkou založení dobročinné společnosti jsem si pohrávala delší dobu a vše se rozhodlo na podzim po návštěvě Neviditelné výstavy. Na ní si mohli návštěvníci během hodiny pobytu v temném prostoru s nevidomým průvodcem vyzkoušet, jak se žije bez zraku a projít si různá prostředí, jako je domácnost, ulice a podobně“, popisuje okamžik, kdy se rozhodla pomoct, Jana Mašínová, kunratická občanka a zakladatelka společnosti NOVIDA.

Absence zraku vede nejen k tomu, že slabozrací a nevidomí maséři mívají citlivější hmat, ale kvalitu masáže umocňuje i fakt, že se masér po těle zákazníka neorientuje očima, ale každý masírovaný sval poctivě nahmatá. „Zatím máme na masáže jen samé pozitivní ohlasy a pro budoucnost vycházíme z jednoduché myšlenky, že čím více spokojených zákazníků budeme mít, tím více zrakově hendikepovaných masérů budeme moct zaměstnat“, shrnuje Jana Mašínová myšlenku služby, kterou kromě Kunratické tvrze nabízí v pražských firmách i přímo. Firmy mohou masáže nevidomých účetně uplatnit jako tzv. náhradní plnění, nebo masáže zaplatí jejich zaměstnanci například poukázkami, které od některých zaměstnavatelů dostávají jako součást firemních benefitů.

Masáží v NOVIDĚ pomůže zákazník sobě i dobré myšlence.

Další podrobnosti na www.novida.cz.

Převzato z Kunratického zpravodaje.


 zpět